Чемпіонат Вінниччини серед шахових вундеркіндів: наймолодша учасниця перемогла зі стовідсотковим результатом Розігрувалися путівки на чемпіонати України

Шаховий сайт ЗТУ Миколи Боднара м.Вінниця

У Вінниці провели чемпіонат області серед шахових вундеркіндів. На базі МДЮСШ № 6 змагалися діти до восьми і до десяти років.

На старт вийшли понад 70 юних спортсменів, які представляли Вінницю, Жмеринку, Калинівку та інші населенні пункти нашого регіону. Це були дійсно найсильніші учасники, адже за підсумками змагання розігрувалися путівки на чемпіонати України.

В турнірі серед дівчат до восьми років фавориткою вважалася чинна чемпіонка міста і області Катерина Баніна. Шестирічна дівчинка досить легко «розправилася» з усіма суперницями, показавши стовідсотковий результат – 7 очок із 7 можливих!

Разом із Катериною трійку кращих склали Марія Грінь і жмеринчанка Аліна Мороз, які набрали по 5 очок. 

– Я займаюся шахами із трьох років! Подобається перемагати різних суперників. Я не лише ходжу на тренування, але й займаюся вдома. Рішаю шахові задачки. Подобається дивитися відеоуроки гросмейстера Шипова, – розповіла Катруся Баніна. – Але шахи – це ще не все моє життя. Також я займаюся музикою.

В турнірі серед хлопчиків до восьми років боротьба за золото розгорнулася між чемпіоном Вінниці Аріелєм Швайгером і срібним призером Миколою Бубело. Цього разу вони зробили рокіровку, тобто помінялися місцями в підсумковій турнірній таблиці.

Микола показав чудовий результат – 8,5 очки із 9 можливих, а Аріель відстав лише на пів-очки. Бронзу виборов Назар Голуб (6 очок).

В заліку серед дівчаток до 10 років всі сім партій виграла Анна Копистиринська. Вона раніше була не лише чемпіонкою області, але й призеркою на всеукраїнському рівні.

На очко відстала її головна конкурентка Світлана Саблук. Також до призової трійки увійшла Анастасія Кравченко (4 очки).

Змагання серед хлопчиків до десяти років виявилося наймасовішим. Чемпіон міста Ілля Волос «не побачив» своїх суперників – набрав 9 очок із 9 можливих.

– Я не дуже очікував, що виграю всі партії. Хоча й планував вперше виграти золоту медаль обласної першості. Вже двічі виступав на чемпіонатах України, але поки не дотягував до п’єдесталу, – каже Ілля Волос.

Хлопчик мріє стати призером чемпіонату країни, а потім і всього світу!

– Для цього багато часу присвячую шахам. Зокрема, самостійно вивчаю дебюти, ендшпілі і стратегічні прийоми. Чотири рази на тиждень відвідую тренування, – додає Ілля Волос.

Срібну нагороду здобув один із фаворитів Ілля Сукач, який відстав від чемпіона на очко. А бронзову – Андрій Бутивський 6 очок), для якого ця медаль стала першою на змаганнях обласного рівня.

– Я вирішив тисячі шахових задач та виконав багато іншої домашньої теоретичної і практичної роботи. Це й дало мені можливість останнім часом підвищити спортивний розряд і результати, – поділився Андрій Бутивський.

Нагородження провів старший тренер Вінницької МДЮСШ № 6, міжнародний майстер Володимир Вусатюк. Він зазначив, що чемпіони і призери  області серед дітей до десяти років гратимуть на початку травня на чемпіонаті України в Миколаєві,  а до восьми років – на початку червня на чемпіонаті України в Одесі.     

Михайло Шахов – пресс-аташе Вінницької обласної федерації шахів. Таблиця юнаків до 8 років: http://chess-results.com/tnr413229.aspx?lan=11&art=1&rd=9 дівчат до 8 років: http://chess-results.com/tnr413228.aspx?lan=11&art=4 юнаки до 10 років: http://chess-results.com/tnr413231.aspx?lan=11&art=1 дівчата до 10 років: http://chess-results.com/tnr413230.aspx?lan=11&art=4

Переглядів: 153 | Today: 0 | Total: 128328
Вподобати та поширити
Follow by Email
Facebook

Залишити відповідь