Гравець з Анголи – в призерах вінницької шахової «Формули-1»

Шаховий сайт ЗТУ Миколи Боднара м.Вінниця

Третього березня у нашому місті стартував чемпіонат Вінницької обласної шахової федерації зі швидких шахів. Ці змагання можна порівняти із знаменитими автоперегонами «Формула-1». Адже їхній переможець визначиться за сумою всіх десяти етапів.

З цього року чемпіонат ВОФШ взяла під свій патронат Вінницька обласна федерація шахів. Завдяки збільшенню призовому фонду одразу покращилася масовість і розширилися географія змагання.

– Раніше чемпіонат ВОФШ тримався більше на ентузіазмі. Тепер заохочення призерів істотно покращилося, що викликає інтерес кваліфікованих гравців. Також ми вже спостерігаємо збільшення масовості на третину, – прокоментував виконавчий директор обласної федерації шахів Георгій Галич.

Боротьбу за лідерство в турнірі вели переважно молоді спортсмени, які цього разі потіснили досвідчених шахістів. 1-3 місця розділили кандидати у майстри спорту Дмитро Щербина і Юрій Штомпель (обидва – Вінниця) і майстер спорту Артур Роєнко (Жмеринка). Вони набрали по 6,5 очки з 8 можливих, але додатковий коефієнт Бухгольця розставив їх у турнірній таблиці у приведеному порядку.

В загальному заліку нагородили сім гравців. Також було вручена низка призів в додаткових категоріях. Кращим серед ветеранів став кандидат у майстри Анатолій Ходюк (Жмеринка), серед жінок – Каріна Степанюк, серед дітей – Максим Біленький (обидва – Вінниця).

Приз серед гравців із рейтингом до 1200 (найменшим) отримав наш гість з Анголи Антоніо Джимбі. Він набрав 4,5 очки із 8 можливих. Антоніо навчається в інтернатурі у Вінницькому національному медичному університеті. Каже, що Вінниця йому до душі.

– Це спокійне маленьке місто, де живуть хороші люди. Тут мене не ображають, я відчуваю себе комфортно, – сказав Антоніо Джимбі.  

В Анголі Антоніо працює лікарем, а у нашому місті підвищує кваліфікацію.

– Вдома часу на гру в шахи бракує. А ось у Вінниці змагаюся залюбки. Рівень шахів в Україні є набагато вищим, ніж в Анголі. У вас навіть маленькі діти грають чудово. Зокрема, зараз в турнірі я втратив півтора очки в партіях проти школярів, – сказав Антоніо Джимбі.          

Переглядів: 118 | Today: 0 | Total: 101709
Вподобати та поширити
Follow by Email
Facebook

Залишити відповідь