Восьмидесятирічний ветеран шахів виграв Кубок після 50-річної перерви

Шаховий сайт ЗТУ Миколи Боднара м.Вінниця

Цими вихідними у Вінниці відбулося одразу три шахових змагання.

Найпрестижнішим був третій етап (всього їх чотири) відкритого клубного чемпіонату Вінниччини. Перше місце посіла команда «Вацак» (Могилів-Подільський) на чолі із майстром спорту 15-и річним Владиславом Ларкіним і майстром спорту Вадимом Трегубовим. До речі, це перша її звитяга на клубному чемпіонаті. Друге місце – у команди «Chess-Stock» на чолі із  також молодими шахістами Дмитром Щербиною і Дмитром Горєловим. Третє місце посіла команда «УкрАгроОберіг» із маленького селі Кудлаї, що на Немирівщині, на чолі з міжнародним гросмейстером Любомиром Михальцем (Хмельницький). В турнірі допускається участь легіонерів, тож він зібрав сильний склад.

До Дня міста організували особистий шаховий бліц – турнір, який зібрав 57 шахістів. Серед них – чотири досвідчених майстри спорту. Але переможцем став молодий учасник – кандидат у майстри Дмитро Щербина. Разом із ним трійку кращих склали міжнародні майстри Микола Боднар і Володимир Вусатюк (всі – з Вінниці).

Найбільше глядачів зібрав турнір ветеранів, який проходив на майдані «Водограй» Центрального парку культури і відпочинку. Його організував Вінницький міський клуб.

Переможцем несподівано для багатьох став найстарший учасник – 80-річний Валерій Доброговський. Ветеран розповів, що не отримував нагород в шахових змаганнях близько півсторіччя. Тоді він був чемпіоном області по спортивному товариству «Спартак». Тож красивий Кубок став гідною винагородою найстаршому шахісту за його гарну і безпомилкову гру.

– Не очікував посісти перше місце. Думав, що склад учасників буде сильнішим. Одна партія у мене була приблизно рівною, в інших я переміг без особливих проблем, – розповів Валерій Доброговський.

Чемпіон розповів, що останнім часом очно грає нечасто. Але водночас регулярно змагається у шахи онлайн, в Інтернеті. 

Друге місце посіла ветеран шахів Олена Стельмах, третє – кандидат у майстри спорту (але з шашок, а не шахів!) Дмитро Сташко. Всі вони – вінничани.

Переглядів: 286 | Today: 0 | Total: 321016
Вподобати та поширити
Follow by Email
Facebook

Залишити відповідь