Підкорення шахових вершин в якості ЗТУ. Частина 11. Микола Боднар

Шаховий сайт ЗТУ Миколи Боднара м.Вінниця

Після великих успіхів як тренера Міністерство спорту України на диво без бюрократичної тяганини присвоїло мені почесне звання Заслуженого тренера України. Ура! Ціль досягнута. Але не було жодної думки зупинятись на досягнутому. Адже мені всього 35, енергії вдосталь, амбіції нікуди не ділись, хочеться і надалі перемагати з учнями, їздити по змаганням і побачити трохи світу. Водночас у вінницькій шаховій школі триває зміна поколінь. Ілля Нижник залишив юнацькі шахи, адже йому не було рівних в юнацьких чемпіонатах в Європі і світі. Юлія Швайгер вже збирає валізи для виїзду на навчання в Ізраїль. Потрібно виховувати зміну. І от зміна не забарилась на себе довго чекати. В 2010 році юні вінницькі шахісти Надія Шпанко і Віктор Матвіїшен вдало виступили в чемпіонаті України до 8 років і вибороли призові місця. Надюша впевнено виборола чемпіонське звання, Вітя виборов бронзову медаль, а Юлічка Швайгер стала чемпіонкою України до 16 років. Одже, одразу троє вінничан прийняли участь  юнацькому чемпіонаті Європи з шахів, який проходив з 19 по 29 вересня 2010 року в м.Батумі (Грузія). Це непогано, адже на офіційні міжнародні змагання завжди їздили один або два шахісти з Вінниці. Знову Грузія, знову Батумі, дружелюбні і гостинні люди, хоча і трохи хитренькі. Чемпіонат проходив в просторовому Батумському спортивному комплексі, який знаходиться в декількох метрах біля Чорного моря. Тренерам і представникам були створені теж комфортні умови, адже зовсім поруч в затишних кафешках можна було замовити келих пива або горнятко кави і довго чекати своїх підопічних. Андрій Рахмангулов,Роман Хаєцький, Олександр Приходько, Ігор Тримбашевський,(підкажіть хто ще був в нашій компанії) нам було про що поговорити, поділитись досвідом і обговорити нагальні питання. Перейдемо до шахових перипетій. Вітя (Матвіїшени приїхали на чемпіонат за свій рахунок!) добре стартувавши потім почав робити непритаманні йому грубі зівки фігур, стоявши в кожній партії з перевагою. Незрозумілі причини, але що юнак був дуже здібний, розумний і спосібний було видно неозброєним оком, 5 очок з 9 можливих і лише 23 місце.

В категорії до 16 років серед дівчат Юлія Швайгер несподівано програвши в першому турі потім набрала оберти і за два тури до фінішу входила в трійку призерів, але не склалися дві заключні партії, Юля програвши двом першим призерам, відкотилася на 10 місце – 5.5 очок. Хоча достатньо було взяти всього одне очко з двох можливих, щоб бути мінімум в трійці. Тай позиції по ходу боротьби були кращі.

В категорії серед дівчат до 8 років честь Вінниці та України захищала Надія Шпанко. Почавши турнір не зовсім вдало 2 очки з 4 можливих, мені здалося що все закінчено. Здавалося що все погано, гра не йде, психологічного і бойового настрою немає. Але я вже казав, що не звик опускати руки і боротися до самого кінця! Психологічна і дебютна підготовка була відкорегована і Надюша почала проявляти свої найкращі бійцівські якості, виграла останні 5 партій, і з результатом 7 очок з 9 можливих зайняла третє місце. Мої слова, які я казав в минулих визказах в вінницькій шаховій газеті «Альманах», що у нас зявилась зірочка стали пророческими. Надія стала 4 шахістом за всю історію Вінницьких шахів, які ставали чемпіонами, або призерами чемпіонатів світу і Європи. Нагадаю: Федорчук Сергій, Нижник Ілля, Швайгер Юлія і ось Шпанко Надія. Браво Надюша!

Всього українці на цьому чемпіонаті вибороли 7 призових місць, чемпіоном до 14 років став Бортник Олександр (Миколаїв) інші були призерами (м. Київ – 3, Одеська – 2). В черговий раз вінничанини внеслий свій вклад в загальну копілку збірної команди України. Далі буде…

Переглядів: 313 | Today: 0 | Total: 92780