Шахісти у Вінниці розіграють 100 тисяч гривень: на аматорському чемпіонаті України встановлено високий призовий фонд

З 6 по 10 березня 2019 року у Вінниці відбудеться перший чемпіонат України з шахів серед аматорів із гарантованим призовим фондом на рівні 100 тисяч гривень. Турнір пройде на базі МДЮСШ № 6. Очікується 150-200 спортсменів із різних регіонів.

Організацією змагання опікується Вінницька обласна шахова федерація. Її виконавчий директор Георгій Галич поділився подробицями проведення першого чемпіонату України серед аматорів.

– Організувати цей чемпіонат було нелегко, адже він є дебютним. Близько трьох місяців ми боролися за право його проведення. І все ж отримали погодження у профільного Міністерства, яке поставило наше змагання у свій план. Тобто за успішні виступи нараховуються залікові очки, як і на будь-яких інших офіційних змаганнях. Ми беремо всі фінансові витрати на себе, на що погодилися у Міністерстві.  

– Георгію, тобто призовий фонд на рівні 100 тисяч гривень гарантує саме Вінницька обласна федерація?

– Так. Також можливо, що своє плече підставлять партнери змагання і спонсори.

– Можна очікувати у Вінниці не лише представників сусідніх регіонів, але й дальніх?

– На сьогодні реєстрацію на сайті обласної федерації пройшли близько 120 шахістів із 24-х регіонів. Тобто ми побачимо у Вінницю всю шахову країну.

– Умови гри будуть задовільними?

– Вони будуть комфортними. Адже  шахісти гратимуть у двох сучасних залах, які нещодавно відремонтували. Ми також забезпечуємо високий рівень суддівства. Тому запрошуємо всіх гравців на чемпіонат України. Реєстрація проходитиме до самого початку турніру. 

– Які види заліку будуть на турнірі?                              

– Головним буде загальний залік серед призерів, незалежно від віку, статі і шахового рейтингу.

Окремо визначатимемо кращих серед жінок, дітей (у різних вікових категоріях), гравців із різними рівнями рейтингів. Нагороджуватимемо й кращих серед вінницьких шахістів (чоловіків і жінок), оскільки вони складатимуть більшість учасників чемпіонату.      

– Наскільки важливо проводити всеукраїнське змагання саме серед аматорів? Тобто серед гравців, які не мають звання майстра або гросмейстера. В багатьох країнах є такі чемпіонати?

– Аматорські змагання останніми роками набирають популярності у світі. Приміром, торік в Мінську (Білорусь) проходив любительський чемпіонат Європи, де було обмеження за міжнародним рейтингом.  Тому ми започаткуємо аналогічне змагання й в Україні. Сенс в тому, що аматори грають із рівними собі, і мають гарні шанси на перемогу. На відміну від багатьох інших турнірів.

– Скільки у нашому регіоні шахістів-аматорів?

– Майже всі! Професійний гравець – це той, який заробляє на життя виключно шахами. Їх у місті над Бугом можна перерахувати на пальцях однієї руки.

Перегляди:703 Сьогодні: 3 Всього: 733030

Залишити відповідь