Тут готують майстрів і гросмейстерів

Вінницька міська ДЮСШ № 6 – спеціалізована школа із інтелектуальних видів спорту. Тут не лише навчають азам шахів і шашок, але й готують майстрів і гросмейстерів.   Серед наших шахових володарів найвищого шахового звання можна назвати Сергія Федорчука, Іллю Нижника та Юлію Швайгер. Вони підкорювали вершини на лише на всеукраїнському, але й на міжнародному рівнях. Серед шашкістів на планетарній першості перемагали Денис Шкатула, Софія Петровська, Кирило Леонов та інші талановиті вихованці школи. Детальніше про це розповідає директор МДЮСШ  № 6, заслужений тренер України, міжнародний майстер із шахів Микола Боднар.

Абсолютна чемпіонка світу  В нашій ДЮСШ № 6 навчається близько 300 спортсменів. – Серед них приблизно дві третини займаються шахами, решта – шашками. Із ними працюють дев’ять кваліфікованих тренерів. Останнім часом маємо значні досягнення у шашках. Зокрема, в 2019 році наші молоді шашкісти вибороли чотири золоті нагороди на чемпіонаті світу. В Туреччині абсолютною чемпіонкою планети серед дівчат до десяти років стала Софія Петровська, тобто вона здобула золото у швидких, класичних і блискавичних шашках. Її підтримав Кирило Леонов, який переміг у категорії до 16 років, – каже Микола Боднар. Юні вінницькі гравці, що займаються в шахово-шашковій школі, також регулярно виборюють нагороди на чемпіонатах України. В цьому році їх вже здобуто 15!     Найкращими тренерами МДЮСШ № 6, згідно із останніми результатами, є майстри спорту із шашок Дмитро Мариненко і Микола Леонов. Саме вони підготували чемпіонів і призерів чемпіонатів світу, а також регулярно виховують призерів України. Гарно працює й старший тренер відділення шахів Володимир Вусатюк, міжнародний майстер. – Його учні Дмитро Щербина, Юрій Штомпель і Максим Біленький є чинними чемпіонами України в складі юнацької збірної Вінниччини, – інформує пан Боднар. 

Починають із чотирьох років На тренування приймаються діти із 5-6 років. Саме цей вік вважається ідеальним для занять інтелектуальними іграми. Якщо дитина посидюча, то можливо починати і з чотирьох років. – Наша талановита шахістка Катерина Баніна почала займатися у чотири роки. В шість вона вже стала чемпіонкою області серед дівчат до восьми років. В сім посіла четверту сходинку на чемпіонаті України. В цьому році, думаю, Катерина Баніна вже боротиметься за чемпіонство серед дівчат свого віку, – прокоментував Микола Боднар. В інтелектуальних видах спорту діти регулярно виступають в змаганнях проти дорослих. В цьому унікальність шахів і шашок . – Можливість дітей на-рівних боротися проти дорослих – це унікальна перевага наших видів спорту. На переважній більшості наших змагань немає обмежень у віці. Тому у них можуть разом змагатися і малюки, і ветерани шахів та шашок, – акцентує увагу директор МДЮСШ № 6. Інтелектуальними видами спорту можна займатися ціле життя, до глибокої старості. – В інших видах в 30 років вже закінчують спортивну кар’єру, у нас же все зовсім інакше. Приміром, мені 48 років, але я активно продовжую та з успіхом граю в шахи. Непогано конкурую на змаганнях із молоддю. Нещодавно здобув бронзову медаль на чемпіонаті Вінниччини із класичних шахів, – каже Микола Миколайович. – Хоча взагалі шахи останнім часом під впливом комп’ютерів суттєво молодшають. Приміром, у радянські часи чемпіонами країни та світу ставали в 40-50 років, а нині ці вершини підкорюються гравцям у 20-30 років.            

Оновили матеріальну базу МДЮСШ № 6 відчуває постійну підтримку Вінницької міської ради і міського спорткомітету на чолі із Сергієм Краєвським. – За допомогою міської влади щороку закупляємо ігровий інвентар, сучасні електронні шахівниці і годинники, який використовуємо для проведення чемпіонатів України. В 2020 році вже придбали 15 шахових столів і 30 стільців. Ще трохи – і школа буде повністю забезпечена інвентарем та обладнанням. Маємо два ігрових зали, у яких під час проведення масових змагань можна одночасно розмістити до 300 учасників, – наголошує Микола Боднар.  За підтримки міської ради із 2015 по 2019 роки у споруді МДЮСШ № 6 виконували капітальні ремонти. І тепер вона виглядає майже, як новенька. – Спочатку реконструювали дах, наступного року утеплювали приміщення, далі зробили капремонт верхнього турнірного залу і класів. Завершили ремонтом нижнього ігрового залу. Оновили всі кабінети для навчання. Тепер не соромно запросити на міжнародні турніри й гравців з інших країн! – пояснив директор спортивної школи.  В цьому році на базі МДЮСШ № 6 заплановано провести п’ять юнацьких чемпіонатів країни – три із шашок, два – шахових. Також юні вінницькі гравці збираються боротися за медалі в інших регіонах і навіть країнах.  – Наші найкращі учні, чемпіони і призери України, за рахунок коштів міського спорткомітету їздять на змагання не лише національного рівня, але й на чемпіонати Європи і світу. Цю підтримку ми постійно відчуваємо, за що щиро вдячні, – наголосив Микола Боднар.

Де займатися? Заняття у муніципальній шахово-шашковій школі – безкоштовні. Довідки і запис за телефоном: 67-54-87. Переважно тренування відбуваються у власному приміщенні МДЮСШ № 6 (вул. Театральна, 24). Також діють її філії на базі школи № 23 (шашки, пр. Космонавтів, 32), у бібліотеці на Тяжилові (шахи, вул. Баженова, 32) і в центрі «VinSmart» (шахи, вул. 600-річчя, 6).  

Михайло БАРСЬКИЙ

Перегляди:580 Сьогодні: 1 Всього: 589776

Залишити відповідь