Головний шаховий чемпіонат Вінниччини: епічна битва за корону та юні дарування, що кидають виклик ветеранам

Вінницька шахова школа знову підкорила серця шахістів з усіх куточків Поділля! На традиційному чемпіонаті області серед чоловіків та жінок за швейцарською системою у 9 турах змагалися 92 шахісти різного віку.

Боротьба за перше місце була запеклою. Майстри спорту Олег Биковський і Микола Боднар набрали однакову кількість очок. За правилами, коефіцієнт не враховувався, особиста зустріч між ними не виявила переможця, тож Федерація, порадившись з зацікавленими особами, мудро вирішила оголосити двох чемпіонів.

Третє місце здобув Владислав Пюро, який протягом турніру продемонстрував блискучу гру, зігравши внічию з чемпіонами та тримаючи інтригу до самого кінця. Не можна не відзначити й інших учасників, які показали високий рівень майстерності: Миколу Бубело (4 місце), Артема Андрієнка (5 місце), Дмитра Щербину (6 місце), Олександра Жуковського (7 місце), Павла Паславського (8 місце), Михайла Жуковського (9 місце) та Максима Казакова (10 місце).

Серед жінок за перемогу боролися 15 шахісток. Катерина Скакун з Вінниці впевнено захистила свій чемпіонський титул. Світлана Саблук посіла друге місце, а Аліса Філімонова – третє. Організатори чемпіонату не лише подбали про основні нагороди, але й заохотили шахістів у різних категоріях спеціальними призами! Ветерани та юні шахісти до 10 та 12 років отримали призи за свою відданість грі та прагнення до перемоги.

За доброю традицією, член Федерації Анатолій Спірін відзначив три найкращі партії турніру. Переможцями стали Олександр Штрикун, Ілля Гужа та Жозефіна Пачевська. Їхні майстерні ходи та стратегічне мислення не залишили байдужими ані глядачів, ані суддів.

Катерина Скакун поділилась секретом успіху: “Я була дуже мотивована! З одного боку, хотіла захистити минулорічний успіх, а з іншого – була на себе зла за третє місце в міському чемпіонаті. Тож зібралась і виграла!”

Микола Боднар, коментуючи чемпіонат, зазначив: “Шахи стрімко молодшають! 8-річні шахісти вже обіграють гросмейстерів. Ви могли читати в ЗМІ що 8 річний хлопчик з Сингапуру на турнірі в Швейцарії обіграв 37 річного гросмейстера. Наші юні таланти з Вінниччини також стають все сильнішими, що не може не тішити. Адже чим більше талановитих шахістів ми виховаємо, тим більше прославимо Вінниччину на Всеукраїнській і міжнародній арені.” Кумедний випадок стався з юним шахістом під час турніру, він так захопився грою, що забув про все на світі, навіть про… туалет! На щастя, партія закінчилась внічию, і юний талант встиг вчасно .

І наостанок, щира подяка Збройним Силам України за те, що дають нам можливість грати в шахи, творити шахову історію та прославляти нашу рідну Вінниччину!

Перегляди:829 Сьогодні: 3 Всього: 647629