Вінничанин став чемпіоном світу серед чоловіків із нового виду шахів

Віктор Матвіїшен до цього був призером Європи і світу серед юнаків із традиційної гри.
У Пардубіце (Чехія) фінішував другий чемпіонат світу із нового виду шахів. Це шахи Фролова, або шахи 1.0. Чемпіонське звання захищав українець Віктор Скляров. Але корону цього разу здобув інший представник нашої країни, повідомляє Vlasno.info. Перше місце посів 17-річний міжнародний майстер із Вінниці Віктор Матвіїшен. Він є вихованцем МДЮСШ № 6.
– Із шахами Фролова я познайомився кілька років тому. Ця гра мене дуже зацікавила. Вона значно мірою відрізняється від звичайних шахів. У ній немає дебютних варіантів і звичної теорії. В цьому є плюс шахів Фролова, – розповів Віктор Матвіїшен. Чемпіон світу вважає шахи 1.0 набагато складнішими звичних
шахів. Він навіть готовий взяти участь в організації турніру із цього різновиду шахів в Україні.
– У них дуже багато різних комбінацій і в першу чергу безліч початкових позицій. Тому кожен хід необхідно ретельно продумувати. У традиційних класичних шахах гравець отримує на партію 1,5 години. А в шахах Фролова необхідно давати як мінімум 2,5 години, бо вони значно складніші, – вважає Віктор Матвіїшен.
Вінницький чемпіон вважає, що ця гра в майбутньому має стати дуже популярною.
– У ній всі рівні, незалежно від титулів. Тут кандидати у майстри можуть перегравати гросмейстерів. Тобто у шахах Фролова головну роль відіграє чистий інтелект, а не краще знання дебютних варіантів, – додав чемпіон світу.
Винахідник гри, український шахіст Артур Фролов пояснив, в чому сенс його винаходу. Йдеться про розширення потенціалу звичайних шахів і повернення до інтелектуального поєдинку.
– Ми починаємо гру з порожньої дошки. Суперники по черзі розставляють на неї свої фігури. І далі розігрують створену позицію, – каже Артур Фролов.
– Раніше ми розігрували лише одну із початкових позицій, із величезного масиву можливих. У новій грі будуть доступні всі можливі позиції. Таким чином, на думку винахідника, комп’ютери не матимуть на шахову гру вирішального впливу.

– Ми зможемо повернути у шахи інтелект – те, що було втрачено у останні 20 років. У цей час комп’ютери створювали для нас варіанти, які шахісти мали запам’ятовувати і виставляти на дошку. Таким чином вони перетворювалися у «листонош», а не були мислячими істотами, – наголошує Артур Фролов.

Автор: Михайло Шахов

Перегляди:2619 Сьогодні: 1 Всього: 589914

 

Залишити відповідь